Na veľkolepej akcii v pondelok spoločnosť znova a znova zdôrazňovala, aké veľké budú jej služby fungovať na mobilných zariadeniach. Pre svoj prémiový balík Apple News Plus boli časopisy navrhnuté tak, aby využívali výhody iPhone alebo iPad, pridávali animované obaly a automaticky sťahovali obsah pre pohodlie. "Môžem čítať celý časopis otázky, bez ohľadu na to, kde alebo kedy, priamo z môjho telefónu," povedal Wyatt Mitchell, Apple je riaditeľ dizajnu pre aplikácie, v priebehu pondelka udalosť.

apple
 
Služba predplatného hry Apple Arcade umožní užívateľom zariadení Apple neobmedzený prístup k viac ako 100 novým a exkluzívnym hrám. "Tieto hry nenájdete na žiadnej inej mobilnej platforme alebo inej predplatnej službe," povedala Ann Thai, senior produktový manažér pre App Store.
 
A nová kreditná karta Apple bez poplatku, Apple Card, vyžaduje, aby iPhone fungoval. "Môže to robiť všetko, čo žiadna iná kreditná karta nemôže robiť," povedala Jennifer Bailey, vedúca spoločnosti Apple Pay. "Pre začiatočníkov nemusíte čakať dni na získanie karty. Stačí sa zaregistrovať na svojom iPhone."
 
Rekonštruovaná televízna aplikácia spoločnosti bude na počítačoch Mac, iPady a, samozrejme, na iPhone. Aplikácia spája rôzne streamingové služby – okrem Netflixu – na jednom mieste a ponúka odporúčania pre to, čo by ste mali sledovať ďalej. „Všetko, čo ste videli na iPhone, je úžasné,“ povedal Peter Stern, viceprezident služieb spoločnosti Apple. Televízna aplikácia dokonca príde na chytré televízory od spoločnosti Samsung, LG, Sony a Vizio a streamovacie video boxy od spoločnosti Roku a Amazon. "Teraz, keď ste videli novú aplikáciu Apple TV, budete ju chcieť na všetkých svojich obrazovkách," dodal Stern.
 
Apple nešpecifikoval, kde bude jeho najväčšia správa dňa, jeho služba video streaming videa, k dispozícii, keď bude naživo, ale pravdepodobne sa nachádza na rovnakých miestach ako televízna aplikácia, funkcia iOS, MacOS a inteligentné televízory. Dokonca aj Oprah vystúpil na podporu, prečo pracuje s Apple na Apple TV Plus. Tip: Má veľa čo do činenia s iPhone. "Miliardy zariadení, všetky!" Oprah povedala davu.
 
Celkovo bolo pondelkové podujatie veľké na krátke a krátke detaily. Okrem Apple News Plus, nič ohlásené by nebolo prístupné hneď. Apple ponúkol partner po partnerovi pre svoje herné a televízne služby, ale neposkytol veľa detailov o cenách, alebo keď sa k nim môžeme prihlásiť. Jedna vec však bola veľmi jasná: Napriek vyhláseniam spoločnosti Apple, že sa chce stať výkonnou službou, v srdci je to stále "spoločnosť iPhone".

iphone
 
Približne dve tretiny príjmov spoločnosti pochádzajú z jej smartfónu, čo je prílev peňazí, ktorý jej pomohol stať sa prvou biliónovou americkou spoločnosťou. Táto závislosť sa stala problémom, pretože ľudia menej často aktualizovali svoje zariadenia. Apple už viac nehodnotí viac ako trilión dolárov, a začiatkom tohto roka, to oznámilo zriedkavé miss v štvrťročných predajoch z dôvodu slabšieho dopytu iPhone.