Auto sa začalo vyrábať od roku 1985, ktorá vo svojom čase bol Vlajková loď. Dodnes však poskytuje základ pre luxusné modely značky Acura:

honda

  • Legend, podobne ako Honda Legend a RLX,
  • RL, 3,7 litra V6 s výkonom 300 koní, od roku 2013 s názvom RLX,
  •  RLX 2018= najpredávanejšie hybridné vozidlá v severnej Amerike, dodané s výkonom 377 koní so 7 stupňovou prevodovkou. Alebo 310 koní s 10 rýchlostnou automatickou prevodovkou, aj s natáčaním zadných kolies.

 
Ojazdené autá okolo roku výroby 2002 sú dostupné každým. Hlavnou výhodou je, že auto neláka zlodejov. Motory sú spoľahlivé a výkonné 210 koní a 303Nm. Slušne vybavené auto s väčším kufrom, kde zmestí zložený kočík a aj cestovné kufríky, či nákup. Pohodlný odhlučnený interiér slúži vynikajúco na dlhé i krátke cesty. Nápravy sa naklonia iba v ostrých zákrutách. 4 airbagy chránia posádku celkom dobre.

model
 
Ojazdené modely od roku 2005 ponúkajú vyššiu úroveň bezpečnosti 5 hviezdičiek NCAP, vďaka aj  6 airbagov. Pribudli aj systémy pohonu všetkých kolies; aktívne brzdenie, ktoré zmierňujú následky zrážky, pri chodcom sa dvíha kapota; a mnohé iné. 3.5i a 3.7i v-tec benzínové motory V6 ponúkajú až 217kW / 295 koní. Spotreba pohybuje okolo 10 litrov.
Vzhľadom podobá na Honda Accord.
 
Výbava ako automatická klimatizácia, tempomat, kožený interiér, vyhrievané sedadlá sú samozrejmosťou. Ďalšie sú auto alarm, lakťová opierka, elektrické ovládanie okien vpredu aj vzadu, osvetlenie priestoru pre nohy, výškovo nastaviteľné predné sedadlá elektronické. ABS, ESP, ASR, EBD
 
 Ročníky 2018 sú predávané iba v Japonsku. Výkonný až 382 koní, a 463Nm. Úsporné hybridné vozidlá majú úsporu pohonných hmôt až 16km / liter.
 
Sú vybavené najmodernejšími bezpečnostnými systémami HONDA Sensing, s funkciami ako Traffic Jam Assist: šetrí motory v dopravných zápchach, kontroluje riadenie, zrýchlenie, brzdenie a kamery / senzory.
 
Dovoz nového auta stojí nemálo peňazí, respektíve za tie peniaze sa dajú kúpiť na Slovensku aj porsche.
 
Ojazdené modely od roku 2000 do 2009 sú však dostupnejšie, no stále je ich málo na Slovenských cestách, aj kvôli americkým dizajnom.